Abstra News

Bądź na bieżąco z Abstra

27/02/2020

„MIĘDZY DRZEWAMI” – PIERWSZY PODCAST WE WSPÓŁPRACY LASÓW PAŃSTWOWYCH ZE STORIA BY ABSTRA

W lutym br. zadebiutował podcast „Między Drzewami”, powstały we współpracy Storia by Abstra z Lasami Państwowymi. To pierwsza audycja w Polsce w całości poświęcona zagadnieniom związanym z ochroną przyrody, atrakcjami przyrodniczymi polskich lasów oraz gospodarką leśną. Podcast prowadzi grupa specjalistów, dla których praca w zawodzie leśnika jest wyrazem pasji i zamiłowania do przyrody. Odcinki „Między Drzewami” będą publikowane co środę na platformach Spotify, Lecton, TuneIn i Stitcher. Dostępne są również w aplikacjach Apple i Google Podcasts. Audycja w wersji wideo jest dostępna na oficjalnym kanale „Lasów Państwowych” na YouTube.

08/01/2020

3 MIXX AWARDS 2019 ZA KANAŁ „JAK TO ROBIĆ?” DLA ABSTRA!

Kanał „Jak TO Robić?”, pierwszy kanał fabularny o edukacji seksualnej dla młodych ludzi w Polsce, zdobył 3 IAB MIXX Awards 2019, najbardziej prestiżowej nagrody z kategorii digital marketingu w Polsce. Kanał, powstały we współpracy Abstra z marką Durex, zdobył złoto w kategorii „Content marketing” i srebro w kategorii „Online marketing with influencer”. „Jak TO Robić?” otrzymało także nagrodę BEST IN SHOW IAB MIXX AWARDS 2019, czyli zostało wybrane najlepszą kampanią digital marketingową 2019 roku w Polsce! W grudniu 2019 roku kanał „Jak TO Robić?” otrzymał również Srebro w kategorii „Content marketing – branded content” w konkursie „Złote Spinacze” – najważniejszym konkursie branży Public Relations w Polsce.

19/12/2019

STORIA BY ABSTRA WSPÓŁPRACUJE KOMERCYJNIE Z NATIONALE-NEDERLANDEN

Będący częścią sieci Storia by Abstra podcast „Porozmawiajmy o IT” nawiązał współpracę komercyjną z Nationale-Nederlanden, jedną z największych grup ubezpieczeniowych na świecie. To pierwsza tego typu aktywność w ramach Storia by Abstra – jedynego w Polsce podmiotu łączącego kompetencje w dziedzinie tworzenia treści wideo z realizacją podcastów. „Porozmawiajmy o IT” to czołowa polska audycja poświęcona problematyce pracy w branży IT. Tematem odcinka zrealizowanego w partnerstwie z Nationale-Nederlanden jest rekrutacja i kultura pracy w dziale IT dużej korporacji. W ramach współpracy w audycji prowadzonej przez Krzysztofa Kempińskiego pojawili się eksperci Nationale-Nederlanden – Edyta Borowska, HR Biznes Partner oraz Marcin Wójcik, Scrum Master. Poruszane w trakcie rozmowy tematy obejmowały m.in. etapy rekrutacji do międzynarodowych korporacji, problematykę rotacji pracowników, zarządzanie projektami i walory pracy w dużej organizacji w porównaniu do startupu.

25/11/2019

MOJCA TIRŠ PRZECHODZI Z CHEIL POLAND DO ABSTRA

Mojca Tirš, poprzednio związana z agencjami reklamowymi Cheil Poland i BBDO, objęła stanowisko Creative Director w firmie Abstra – czołowym producencie treści wideo na YouTube w Polsce. W Abstra będzie odpowiedzialna za rozwój zespołu kreatywnego i nadzór nad ofertami przygotowywanymi dla partnerów komercyjnych firmy. Mojca Tirš posiada 12-letnie doświadczenie pracy w branży kreatywnej. W latach 2014 – 2019 jako Creative Director sprawowała nadzór nad liczącym ponad 20 osób działem kreacji w agencji Cheil Poland. W Abstra Mojca jest odpowiedzialna za zbudowanie i rozwój zespołu kreatywnego oraz nim zarządzanie. Do innych jej obowiązków należy dbanie o wysoką jakość tworzonych projektów, a także twórczą realizację strategii marketingowej partnerów komercyjnych – kreowanie, planowanie i inicjowanie koncepcji artystycznych zawartych w produkcjach Abstra.

03/09/2019

STORIA by ABSTRA Pierwszy producent w Polsce łączący kompetencje w realizacji video na youtube z podcastami

Abstra, największy niezależny producent treści wideo na YouTube w Polsce, rozpoczął ekspansję na rynek audio, tworząc Storia by Abstra. To pierwszy tego typu podmiot w Polsce, łączący kompetencje w dziedzinie tworzenia treści video z realizacją podcastów. W ramach Storia by Abstra powstanie portfolio dedykowanych podcastów video, a także kierowana do partnerów komercyjnych usługa „podcast as a service” oraz platforma do współpracy dla twórców Storia Podcast Network.

29/08/2019

Podsumowanie wyników Abstra za pierwsze półrocze 2019 roku

23 sierpnia br. Abstra, największy producent treści wideo na polskim YouTube, opublikowała efekty swojej działalności za pierwszych sześć miesięcy 2019 roku. W pierwszej połowie bieżącego roku Abstra osiągnęła przyrost liczby klientów o 67%, a będąca tego efektem ilość realizacji komercyjnych zwiększyła się o 38% w stosunku do pierwszego półrocza 2018. Pomiędzy styczniem a czerwcem br. firma zwiększyła sumę swoich przychodów z wpływów reklamowych o 49% w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 roku. Uzyskała także aż o 119% więcej zysku z AdSense. Liczba wyświetleń na YouTube produkcji Abstra wzrosła o 15%

Find out more

19/08/2019

Kanał foot truck wprowadza foot truck live – piłkarskie audycje na żywo i podcasty

Piłkarski kanał „Foot Truck” poszerza swoją ofertę treści programowych o audycje na żywo. Od 19 sierpnia br., od poniedziałku do piątku, na kanale udostępniane będą programy live poświęcone rozgrywkom czołowych lig europejskich. Po emisji wszystkie będą również udostępniane w formie podcastu. Tak jak do tej pory regularne odcinki „Foot Truck” będą się pojawiały na kanale przynajmniej raz w tygodniu. „Foot Truck” należy do portfolio Abstra – największego producenta treści wideo na polskim YouTube.

30/07/2019

Abstra z nowym serialem na YouTube "Przyjaźń czy miłość"

Na YouTube zadebiutował kolejny kanał Abstra. Tym razem to serial internetowy „Przyjaźń czy miłość”. Każdy z odcinków na kanale oscyluje wokół pełnych humoru rozterek, związanych z przyjaźnią i miłością. W każdym odcinku pojawia się piątka dobrych przyjaciół – Adam, Daga, Damian, Maks i Nastka. Bohaterowie, w wieku około 25 lat, często spotykają się w barze, gdzie wymieniają się swoimi historiami uczuciowymi i ironicznie przekomarzają. Nowe odcinki na kanale będą się pojawiały raz w tygodniu.

Artykuł

17/07/2019

Maksym Ziółkowski idzie piechotą z Gdańska do Warszawy, by zebrać pieniądze dla Ryszarda Szurkowskiego

Popularny YouTuber przemierzy pieszo ponad 340 kilometrów z Gdańska do Warszawy, by zebrać pieniądze dla Ryszarda Szurkowskiego – jednego z najwybitniejszych polskich kolarzy szosowych w historii. Relacje z kolejnego wyzwania Maksyma można zobaczyć na jego koncie na YouTube i na jego Instagramie.

Dowiedz się więcej

15/07/2019

Abstra dołącza do IAB i SAR

W lipcu br. firma Abstra dołączyła do struktur IAB Polska oraz SAR – dwóch czołowych organizacji, skupiających największe podmioty zajmujące się komunikacją marketingową w Polsce. W ramach IAB Polska Abstra będzie uczestniczyła w pracach kilku grup roboczych, zajmujących się tematyką związaną z digital marketingiem. W strukturach SAR przedstawiciele Abstra będą uczestniczyć w pracach Klubu Ad/Tech SAR.

Dowiedz się więcej

08/07/2019

Bartosz Witak i Rafał Agnieszczak dołączają do Rady Nadzorczej Abstra

Z początkiem lipca br. w skład Rady Nadzorczej Abstra wszedł Bartosz Witak, który w ostatnich latach zarządzał Viacom International Media Networks w regionie Europy Środkowej i Izraela. Kilka miesięcy temu do Rady Nadzorczej dołączył także Rafał Agnieszczak, jeden z najbardziej znanych przedsiębiorców internetowych w Polsce. W efekcie Rada Nadzorcza Abstra liczy obecnie trzech członków – należą do niej Maciej Wandzel, Bartosz Witak i Rafał Agnieszczak.

Dowiedz się więcej

30/06/2019

W jaki sposób zmienił się YouTube na przestrzeni lat? Wywiad z Rafałem Masnym na INN POLAND

Jakie zmiany zaszły na YouTube od 2012 roku i czy zarabianie w internecie wpływa na spadek jakości treści? Na te pytania odpowiedział Rafał Masny, współzałożyciel Abstra i Abstrachuje.tv, w rozmowie z INNPoland.pl.

Artykuł

19/06/2019

Maciej Szwarc obejmuje stanowisko Prezesa Abstra

W czerwcu br. Maciej Szwarc objął stanowisko Prezesa Abstra – firmy będącej największym producentem treści wideo na YouTube w Polsce. Do tej pory funkcję tę sprawował Robert Pasut, który zajął nowo utworzone stanowisko Dyrektora ds. Strategii Kontentowej i przejął nadzór nad realizacją rozwiązań kreatywnych dla dynamicznie rosnącej liczby klientów firmy. Od listopada 2018 r. Maciej Szwarc pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej w strukturach Abstra. 
Z firmą związany jest od 2017 roku.

Dowiedz się więcej Artykuł

14/06/2019

Czarek Jóźwik w „Pytanie na Śniadanie” o psach pozostawianych w samochodach w czasie upału

Każdego lata dziesiątki psów giną z powodu bezmyślności ludzi, którzy pozostawiają je w upale w rozgrzanych samochodach. Czarek Jóźwik z Abstrachuje.tv pojawił się w „Pytanie na Śniadanie”, by przybliżyć widzom ten temat.

Artykuł

13/06/2019

Abstra działa podobnie jak stacje TV

Jaki jest model działania Abstra? W jaki sposób firma zaczynająca od jednego kanału na YouTube została największym producentem wideo na YouTube w Polsce? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w wywiadzie z Olkiem Wandzlem, VP Strategy w Abstra.

Artykuł

16/05/2019

Kumaty – nowy kanał partnerski Abstra

Abstra, największy producent treści wideo na polskim YouTube, we współpracy z marką Żabka uruchomiła nowy kanał rozrywkowy na YouTube. Na treści publikowane na kanale „Kumaty” składają się zabawne i niecodzienne wyzwania. Prowadzącym kanał będzie Dawid Książkiewicz, a gościnnie pojawiać się na nim będą inne postaci z uniwersum Abstra. „Kumaty” to już drugi kanał w portfolio Abstra stworzony we współpracy z partnerem komercyjnym.

Dowiedz się więcej

05/2019

Abstrachuje.tv na okładce MY COMPANY POLSKA

Okładka, wywiad oraz pierwsze miejsce rankingu najpopularniejszych YouTuberów dla Abstrachuje.tv – a to wszystko w najnowszym numerze prestiżowego magazynu My Company Polska! Podczas rozmowy Rafał Masny, współzałożyciel Abstrachuje.tv i Abstra, oraz Olek Wandzel, VP Sales & Marketing w Abstra, opowiedzieli o historii rozwoju firmy, sukcesach, porażkach i planach biznesowych na przyszłość.

16/05/2019

Stefan Makowiecki i Julia Krup wzmacniają dział Branded Content Abstra

Stefan Makowiecki, do niedawna Starszy specjalista ds. sprzedaży w TVN Media, objął stanowisko Agency Sales Managera w dziale Branded Content firmy Abstra, największego niezależnego producenta treści na YouTube w Polsce, którego większościowymi udziałowcami są twórcy kanału Abstrachuje.tv. Do zespołu Branded Content dołącza również Julia Krup na stanowisko Junior Content Creative Strategist.

Dowiedz się więcej

11/02/2019

Jak TO Robić? pierwszym kanałem partnerskim Abstra

Reckitt Benckiser, właściciel marki Durex, we współpracy z Abstra, największym niezależnym producentem wideo na polskim YouTube, uruchomił „Jak TO robić?” – pierwszy kanał fabularny 
o edukacji seksualnej dla młodych ludzi w Polsce. Co tydzień pojawiać się na nim będą odcinki, łączące treści rozrywkowe z edukacyjnymi. W ten sposób przybliżą młodym widzom świat seksu i pomogą im w odpowiedzi na każde, nawet najtrudniejsze pytania dotyczące tej sfery życia.

Dowiedz się więcej

21/01/2019

„Masny kanał” – nowy autorski vlog Rafała Masnego z Abstrachuje.tv.

Rafał Masny, współzałożyciel Abstrachuje.tv, najpopularniejszego kanału rozrywkowego 
na YouTube w Polsce, uruchomił swój autorski vlog pt. „Masny kanał”. Co tydzień będzie na niego trafiać kilkuminutowy felieton w formie wideo, w którym Rafał Masny przybliży odbiorcom jeden, interesujący go temat. Nie zabraknie soczystej dozy sarkazmu i dużej ilości poczucia humoru.

Dowiedz się więcej

19/01/2019

Blisko trzykrotny wzrost przychodów reklamowych Abstra w 2018 roku

23 stycznia br. Abstra, największy niezależny producent treści wideo na polskim YouTube, opublikował efekty swojej działalności w 2018 roku. W ubiegłym roku produkcje Abstra uzyskały 567 milionów wyświetleń, a firma wygenerowała ponad 8 mln 240 tys. PLN przychodów z wpływów reklamowych. To aż o 2,8 razy więcej w porównaniu do 2017 roku. W 2018 roku Abstra zrealizowała ponad 100 kampanii dla swoich klientów.

Dowiedz się więcej Podsumowanie

14/01/2019

Łukasz Wiśniowski i Kuba Polkowski znani z kanału „Łączy nas piłka” dołączają do Abstra z piłkarskim kanałem „Foot Truck”

Pierwszy wielki transfer 2019 roku oficjalnie ogłoszony! Na współpracę z Abstra, największym niezależnym producentem na platformie YouTube w Polsce, zdecydowali się Łukasz Wiśniowski i Kuba Polkowski – jedni z najpopularniejszych dziennikarzy sportowych w Polsce. Dawni prowadzący „Łączy Nas Piłka” powracają z autorskim kanałem „Foot Truck”, w którym goszczą znane osoby ze świata piłki nożnej.

Dowiedz się więcej

06/12/2019

Abstrachuje.tv zwycięzcami rankingu YOUTUBE REWIND 2018!

Najpopularniejszym filmem na YouTube w Polsce w 2018 roku była parodia teledysku „Tamagotchi” Taconafide w jedynej w swoim rodzaju interpretacji Abstrachuje.tv. W czołowej dziesiątce rankingu „YouTube Rewind 2018” znalazło się jeszcze jedno video Abstrachuje.tv („Co by było gdyby… mężczyźni mówili co myślą 3”.

Artykuł

04/01/2018

Miliard wyświetleń Abstrachuje.tv

Na początku stycznia br. Abstrachuje.tv jako pierwszy kanał rozrywkowy w Polsce osiągnął miliard wyświetleń! To kolejny spektakularny sukces Roberta Pasuta, Czarka Jóźwika i Rafała Masnego – założycieli Abstrachuje.tv i twórców firmy Abstra – największego producenta treści wideo na polskim YouTube.

Dowiedz się więcej
>
poprzednia strona następna strona